Hakkımızda

0312 418 88 58

0533 647 48 25

Hakkımızda

Günümüz koşullarında, eğitim programlarının ve öğrenme şekillerinin, öğrenciye; soyut, eleştirel, bağımsız, özgün, yaratıcı, çok yönlü düşünme, problem çözebilme, etkili iletişim data ve becerilerini kazanıp bunları gerçek hayatta uygulayabilme, bilgiyi üretme ve öğrendiği bilgiyi işleyerek gerçek yaşam koşullarında kullanabilme, kendisini özel ve kıymetli hissetme, kendi görüş, yaklaşım ve kapasitesine güvenme, farklılıklara saygı duyma ve kıymet verme gibi özellikler kazandırabiliyor olması gerekir. Oysa ülkemizdeki eğitim programları, bireylere, bu özellikleri kazandırmaktan çok uzaktır. İnsanlar, genetik mirasları ve yetiştirildikleri farklı koşulları nedeni ile farklı öğrenme koşullarına haizdir.

Dolayısıyla her insanın öğrenme ihtiyacı da ve düzeyi farklılık göstermektedir. Kişilerin öğrenme türlerinin ve öğrenme gereksinimlerinin farklı olması sonucunda da bireysel öğrenme doğrusu kişiye özel düzenlenen eğitim programı ortaya çıkmıştır. Her kişinin birbirinden farklı olması, öğrenme tür ve gereksinimlerinin kişiden kişiye değişmesi durumu öğrenciye özel bir programı ve ustalaşmış yardımı gerekli kılmıştır. Hepimiz, Odtülüler Aktif Dershanesi olarak sınavlara hazırlanan öğrencilerimizi klasik programlar uygulayarak sadece akademik anlamda yetiştirmeye çalışmıyoruz. Tersine, öğrenciyi çok yönlü bir varlık olarak değerlendirdiğimiz için her açıdan gelişmesini destekliyoruz.

Her öğrenciye uyguladığımız özel program çerçevesinde, öğrencinin öncelikle ders programını yapıyor, bu programın uygulanmasını sağlıyor, gelişmeleri takip ediyor ve en ufak bir aksaklıkta derhal müdahale ediyoruz. Minimum çaba ile en iyi sonucu alabilmesi için var gücümüzle öğrencimizi destekliyoruz.

Bu yazımızda siz kıymetli öğrencilerimiz için ‘’en zor unutulan bilgiler’’ ve ‘’en rahat unutulan bilgiler’’ konusuna değindik.

Konuşmayı Başlat
Whatsapp
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
05336474825
Anında Bilgi Alın

    Telefon Numaranız

    X
    Anında Bilgi Alın